in

Senarai Penuh Pencalonan Top 5 AIFFA 2015

Pada jam 8 malam semalam 10 April telah berlangsung Malam Pembukaan AIFFA 2015 (ASEAN International Film Festival 2015) di Sarawak Cultural Village. Selain acara pembukaan dan majlis makan malam bersama delegasi dan selebriti yang hadir, acara ini juga telah mengumumkan senarai penuh pencalonan Top 5 AIFFA 2015. Pemenang akan diumumkan di Malam Gala Anugerah AIFFA 2015 yang berlangsung di Borneo Convention Centre Kuching pada jam 9 malam ini.

Kepada anda jangan lupa untuk menonton siaran langsung AIFFA 2015 di TV2 dan juga turut disiarkan secara streaming online di www.aiffa.com

Best Director

Nik Amir Nik Mustapha – Terbaik Dari Langit – Malaysia
Siu Phan – Homostratus – Vietnam
Bendor – Ralston G Jover – Philippines
Carlo Obispo – Purok 7 – Philippines
Joseph Laban – Nuwebe – Philippines

Best Film

Terbaik Dari Langit – Malaysia
Homostratus – Vietnam
Bendor – Philippines
Cahaya Dari Timur – Indonesia
Nuwebe – Philippines

Best Actrees

Cherie Gil – Sonata – Philippines
Vivan Valez – Bendor – Philippines
Prisia Nasution –Sekola Rimba – Indonesia
Barbara Miguel – Nuwebe – Philippines
Krystle Valentino – Purok 7 – Philippines

Best Supporting Actress

Jajang C Noer – Cahaya Dari Timur
Dy Saventh – The Last Reel – Cambodia
Nadiya Nisa – Terbaik Dari Langit – Malaysia
Nadiah Wahid – Yasmine – Brunei
Anna Luna –Bendor -Philippines

Best Actor

Ario Bayu – Soekarno – Indonesia
Allen Dizon – The Coffin Maker – Philippines
Chicco Jerikho – Cahaya Dari Timur – Indonesia
Reza Minhat – Kil – Malaysia
Bront Palare – Terbaik Dari Langit – Malaysia

Best Supporting Actor

Nyusang Bungo – Sekola Rimba – Indonesia
Sok Sothun – The Last Reel – Cambodia
Nico Antonio – Red – Philippines
Lukman Sardi – Soekarno – Indonesia
Lee Sai Peng – The Journey – Malaysia

Best Photography

Gunnar Nimpuno – Sekola Rimba – Indonesia
Dang Xuan Truong – Inseminator – Vietnam
Jordan Chiam – Terbaik Dari Langit – Malaysia
Benard Dacanay – Red – Philippines
Benjamin Tolentino – Bendor – Philippines

Best Editing

Katie Flaxman – The Last Reel – Cambodia
Thop Nazareno – Purok 7 – Philippines
Rewan Ishak – Terbaik Dari Langit – Malaysia
Julie Beziau – Homostratus – Vietnam
Benjamin Tolentino – Bendor – Philippines

Best Screenplay

Redza Minhat – Terbaik Dari Langit – Malaysia
Ralston G Jover – Bendor – Philippines
Wanggo Gallanga – Sonata – Philippines
Nik Amir Nik Mustapha – Kil – Malaysia
Ben Sihombing – Soekarno – Indonesia

Budiey ucapkan selamat maju jaya buat semua yang tercalon. Congrats & good luck.

What do you think?

73 Points
Upvote Downvote

Comments

Leave a Reply

Leave a Reply

Loading…

0

Written by Budiey (Admin)

Penggemar filem seram yang sentiasa mengemaskini pengetahuan tentang gajet & teknologi masa kini dan masih tegar menjadi penulis portal hiburan & gaya hidup sepenuh masa sejak tahun 2007. Kini aktif menjadi Youtuber yang aktif menemubual selebriti dan menerbitkan video Buletin Viral di Budiey Channel.

Primeworks Studios Bakal Terbitkan Filem GIRLFRIEND KONTRAK

Finalis Qu Puteh Bintang Mencari Bintang