in

Senarai Penuh Pemenang Anugerah Lawak Warna 2015

Filem Gila Baby mencipta sejarah apabila menang semua lima kategori yang dicalonkan pada Anugerah Lawak Warna (ALW) 2015 di Taman Ekspo Pertanian Malaysia Serdang (MAEPS) di sini, malam tadi. Sebanyak 13 anugerah terbaik, empat anugerah popular dan satu anugerah khas juri dipertandingkan pada tahun ini.

Filem terbitan Grand Brilliance Sdn itu menyapu bersih kategori Filem Komedi Terbaik, Pengarah Komedi Terbaik (Filem) menerusi Kabir Bhatia, Pelakon Komedi Lelaki Terbaik (Filem) Beto Kusyairy, Pelakon Komedi Wanita Terbaik (Filem) Nadiya Nisaa (Gila Baby) dan Lakon Layar & Skrip Komedi Terbaik (Filem) Alfie Palermo dan Khabir Bhatia.

Penerbitnya, Tengku Iesta Tengku Alaudin berkata, kemenangan besar filem itu adalah penghargaan buat mereka sepasukan.

“Saya ucapkan terima kasih kepada Kabir dan pihak Filmscape, pasukan Grand Brilliance dan semua pelakon serta karyawan terbabit dalam filem ini. Ia membuktikan ALW mempunyai citarasa yang baik!” katanya.

Dalam pada itu Pelakon Komedi Lelaki Terbaik (TV) menjadi milik Sharnaaz Ahmad (Suamiku Encik Sotong); Pelakon Komedi Wanita Terbaik (TV) – Jihan Muse (Jihan Nak Buat Rumah Terbuka); Rancangan Komedi Terbaik Bersiri – Karoot Komedia X S3 – Lydia Emalia Ishak (APSB); Rancangan Komedi Terbaik Bukan Bersiri – Super Spontan 2014 (Akhir) – Noradyman Sulaiman (Vision Works).

Selain itu, Rancangan Drama TV Komedi Terbaik (Bersiri) pula berpihak kepada Keluarga Iskandar 2 (KL Motion Pictures); Telemovie Komedi Terbaik – Jihan Nak Buat Rumah Terbuka (KL Motion Pictures); Lakon Layar & Skrip Komedi Terbaik (TV) – Mazlan Manan (Cinta Kedua) dan Pengarah Komedi Terbaik (TV) – Syed Khairul Farez (Jihan Nak Buat Rumah Terbuka).

Sementara itu, bagi kategori popular, Sepahtu memenangi Artis Lawak Duo atau Berkumpulan Paling Popular; Datuk AC Mizal (Pengacara Lawak TV Paling Popular); Sharifah Sakinah (Artis Lawak Wanita Paling Popular) dan Jep Sepahtu (Artis Lawak Lelaki Paling Popular).

Anugerah Khas Juri pula dinobatkan kepada pelawak, pelakon dan pengarah filem veteran, AR Badul.

Acara bertemakan ‘celebration’ itu dihoskan AC Mizal, Sherry Alhadad dan Zulin Aziz. Jihan Muse dan Syuk Balas pula mengendalikan acara karpet yang bermula sebelum ALW2015.

Penganjuran anugerah kali ketiga itu diserikan persembahan antaranya Bunkface, Douglas Lim, Bora, Bocey, Zainal Abidin, Black dan Afdlin Shauki.

Ia turut disiarkan secara langsung di saluran Astro Warna (132) dan Astro Mustika HD (134) bermula jam 9 malam manakala Karpet Warna ALW2015 pula ditayangakan setengah jam sebelum itu.

Tahniah diucapkan kepada semua pemenang Anugerah Lawak Warna 2015 (ALW2015) yang berlangsung malam tadi.

Berikut ialah keputusan penuh pemenang bagi setiap kategori yang dipertandingkan:

Kategori Terbaik

Filem Komedi Terbaik

1. Cicakman 3 – KRU Studios
2. Manisnya Cinta di Cappadocia – Astro Shaw/Global Station/Red Communication
3. Amir & Loqman Pergi Ke Laut – Astro Shaw
4. Gila Baby – Grand Brilliance (PEMENANG)
5. Adnan Sempit Sawadikap – MIG Pictures

Pelakon Komedi Lelaki Terbaik (Filem)

1. Shaheizy Sam – Kaki Kitai
2. Beto Kusyairy – Gila Baby (PEMENANG)
3. Shaheizy Sam – Adnan Sempit Sawadikap
4. Fizz Fairuz – Mat Tudung
5. Sharnaaz Ahmad – Gila Baby

Pelakon Komedi Wanita Terbaik (Filem)

1. Nadiya Nisaa – Gila Baby (PEMENANG)
2. Yana Samsudin – Adnan Sempit Sawadikap
3. Nur Fazura – Manisnya Cinta di Cappadocia
4. Azizah Mahzan – Cicakman 3
5. Nelydia Senrose – Mat Tudung

Pelakon Komedi Lelaki Terbaik (TV)

1. Syafiq Kyle – Gangster Melor
2. Sharnaaz Ahmad – Suamiku Encik Sotong (PEMENANG)
3. Adlin Aman Ramlie – Cinta Kedua
4. Remy Ishak – Atie Setan
5. Arja Lee – Apabila Kau Tersenyum

Pelakon Komedi Wanita Terbaik (TV)

1. Azizah Mahzan – Cinta Kedua
2. Liza Abdullah – Menantu Encik Ikan Masin
3. Didie Alias – Nak Kahwin Lagi
4. Amyza Aznan – Nak Kahwin Lagi
5. Jihan Muse – Jihan Nak Buat Rumah Terbuka (PEMENANG)

Rancangan Komedi Terbaik Bersiri

1. Karoot Komedia X S3 – Lydia Emalia Ishak (APSB) (PEMENANG)
2. Sembang Teh Tarik S2 – Abid Hussain (Creative Stew)
3. Diva (Eps 2) – Kamarul Zariman Abd Rahman (Primeworks Studios)
4. Ceria Popstar S2 – Nurul A’in Mohd Noor (APSB)
5. Karok La Kau – Lydia Emalia Ishak (APSB)

Rancangan Komedi Terbaik Bukan Bersiri

1. Raya Ke Dik?! – Nor Kuzaimah Abd Aziz (RTM)
2. Redah Kasi Pecah Extravaganza S2 (Akhir) – Noradyman Sulaiman (Vision Works)
3. Super Spontan 2014 (Akhir) – Noradyman Sulaiman (Vision Works) (PEMENANG)
4. Maharaja Lawak Mega 2014 (Akhir) – Khairul Nizam Jamaludin (APSB)
5. Maharaja Lawak Mega: Haji Pilus Tak Nak Raya – Shahhril Hadziman Abu Talib (APSB)

Rancangan Drama TV Komedi Terbaik (Bersiri)

1. Suamiku Encik Sotong – Global Station
2. Oh My English S3 – Astro Tutor TV/Red Communication
3. Manis – KL Motion Pictures
4. Bedah vs Joyah – Zeel Production & ZK Kreatif Production
5. Keluarga Iskandar 2 – KL Motion Pictures (PEMENANG)

Telemovie Komedi Terbaik

1. Gangster Melor – Quiara One Production
2. Cinta Kedua – Suhan Movies
3. Jihan Nak Buat Rumah Terbuka – KL Motion Pictures (PEMENANG)
4. Nak Kahwin Lagi – Suhan Movies
5. Oh My English Villa Isabella – Astro Tutor TV/Red Communication

Lakon Layar & Skrip Komedi Terbaik (Filem)

1. Waan Hafiz – Mat Tudung
2. Rafidah Abdullah – Manisnya Cinta di Cappadocia
3. Mamat Khalid – Amir & Loqman Pergi Ke Laut
4. Alfie Palermo & Khabir Bhatia – Gila Baby (PEMENANG)
5. Epy Kodiang & Panel MIG – Kaki Kitai

Lakon Layar & Skrip Komedi Terbaik (TV)

1. Mohd Fadzzil Mazlan – Gangster Melor
2. Mazlan Manan – Nak Kahwin Lagi
3. Mazlan Manan – Cinta Kedua (PEMENANG)
4. Shuhadatulain Zakaria – Suamiku Encik Sotong
5. Wan Hasliza Wan Zainudin – Keluarga Iskandar 2

Pengarah Komedi Terbaik (Filem)

1. Khabir Bhatia – Gila Baby (PEMENANG)
2. Bernard Chauly – Manisnya Cinta di Cappadocia
3. Waan Hafiz – Mat Tudung
4. Mamat Khalid – Amir & Loqman Pergi Ke Laut
5. Ismail Bob Hasim – Adnan Sempit Sawadikap

Pengarah Komedi Terbaik (TV)

1. Heykal Hanafiah – Gangster Melor
2. Nizam Zakaria – Nak Kahwin Lagi
3. Jamal Khan – Cinta Kedua
4. MP Roslin – Suamiku Encik Sotong
5. Syed Khairul Farez – Jihan Nak Buat Rumah Terbuka (PEMENANG)

Kategori Popular

Artis Lawak Duo atau Berkumpulan Paling Popular

1. Zero
2. Sepahtu (PEMENANG)
3. Bocey
4. Shiro
5. Zulin Aziz & Sherry Alhadad
6. SYJ

Pengacara Lawak TV Paling Popular

1. Dato’ AC Mizal (PEMENANG)
2. Nabil Ahmad
3. Zizan Razak
4. Jihan Muse
5. Afdlin Shauki
6. Faizal Ismail

Artis Lawak Wanita Paling Popular

1. Jihan Muse
2. Jasmin Hamid
3. Didie Alias
4. Amyra Rosli
5. Zulin Aziz
6. Sharifah Sakinah (PEMENANG)

Artis Lawak Lelaki Paling Popular

1. Shaheizy Sam
2. Jep Sepahtu (PEMENANG)
3. Johan
4. Shahrol Shiro
5. Abam Bocey
6. Ebby Yus

Anugerah Khas Juri: AR Badul

Tahniah dari kami di Budiey.com

Sumber: Harian Metro

What do you think?

73 points
Upvote Downvote

Comments

Leave a Reply

Loading…

0

Written by Budiey (Admin)

Penggemar filem seram yang sentiasa mengemaskini pengetahuan tentang gajet & teknologi masa kini dan masih tegar menjadi penulis portal hiburan & gaya hidup sepenuh masa sejak tahun 2007. Kini aktif menjadi Youtuber yang aktif menemubual selebriti dan menerbitkan video Buletin Viral di Budiey Channel.

Peraduan Menang Wang Tunai RM30,000 Kunci Masyuk Hot FM

Cara Berjimat Sempena Ulangtahun Merdeka Ke-58